Więcej o nas

Firma Elkat Sp. Z o. o. Sp. k. jest producentem najwyższej jakości komponentów do urządzeń niskonapięciowych (do 1kV wg normy technicznej IEC 60947) z blisko dwudziestoletnim doświadczeniem. Firma koncentruje się na produkcji szyn łączeniowych  izolowanych wraz z blokami rozdzielczymi i uniwersalnymi przeznaczonymi do stosowania głównie w rozdzielnicach.


Pierwsza linia produkcyjna firmy Elkat powstała jako projekt rodzinny oddany do użytku w 2003 roku w odpowiedzi na duże zapotrzebowanie rynku. Od tego momentu dbamy o jakość produktu i bezpieczeństwo użytkowników, a mianowicie :

· uzyskaliśmy wszystkie niezbędne certyfikaty,
· współpracujemy tylko z Walcowniami, które spełniają nasze rygorystyczne standardy jakości,
· wszystkie prefabrykaty są produkowane w Europie,
· używamy tylko materiałów najwyższej jakości,
· kontrola jakości prowadzona jest w sposób ciągły.

W tej chwili firma Elkat zatrudnia ponad 20 pracowników i już stała się czołowym producentem szynoprzewodów izolowanych w Polsce. Popyt na nasz produkt spotyka się z możliwościami dalszego wzrostu. Podobnie jak perspektywa zostania producentem znanym w wielu krajach. Współpracujemy już z wieloma najważniejszymi krajami w branży, takimi jak:

Belgia

Szwecja

Portugalia

Francja

Bułgaria

Singapur

Dubai

Arabia Saudyjska

Aby zrealizować naszą wizję ekspansji, staramy się być obecni na każdej możliwej edycji targów biznesowych i rozwojowych. Byliśmy obecni w:


Targi Frankfurt Light + Building, edycje w latach 2016, 2018 i 2022.

Hannover Messe w roku 2017 i 2022.

Dubaj 2021 ,,targi big 5”.

Light & Building Frankfurt 2018: Od lewej: Adam Lewicki – inżynier techniczny; Paweł Niedbała – dyrektor zakładu; Janusz Rdest – prezes i właściciel firmy.

Aby zrealizować nasze

cele produkcyjne, na początku 2023 roku uruchamiamy nową część naszego zakładu, która powiększy dostępną powierzchnię o 500m3. Zgodnie z nią organizujemy dużą konferencję, na której poruszymy tematy:


– redukcja szkodliwych substancji i emitowanych zanieczyszczeń – redukcja emisji CO2 o 14,06 tCO2/rok (2023)

– wzrost zatrudnienia

– wtórne wykorzystanie odpadów – 10 ton rocznie (2023)

– Wprowadzanie na rynek udoskonalonych produktów z – wykorzystaniem nowych technologii

– Wzrost zysku i przychodów

– Zwiększenie konkurencyjności i potencjału sprzedaży eksportowej

Nasze produkty są w pełni projektowane,  testowane i produkowane bezpośrednio w naszym zakładzie. Korzystamy z zaawansowanych programów 3D w celu jak najlepszego odwzorowania i zaprojektowania. Od 2017 roku posiadamy własne laboratorium przeznaczone do testowania naszych prototypów, które z czasem i inwestycjami staje się coraz lepsze.

Współpracujemy również z wieloma zewnętrznymi certyfikowanymi laboratoriami. Organizujemy własny zakład wytłaczania tworzyw sztucznych na miejscu i zachowujemy wszystkie inne procesy produkcyjne w naszych rękach. Stosowane surowe materiały pochodzą z Polski i UE.

Nasz asortyment to ponad sto modeli szynoprzewodów. Najbardziej dynamicznie rozwijającą się drugą rodziną produktów jest kategoria bloków dystrybucyjnych i uniwersalnych. Wysoki standard wykonania sprawia, że ​​są one pożądanym rozwiązaniem w wielu krajach. Możesz dowiedzieć się więcej o naszych produktach w naszym nowym katalogu na 2022 rok.


Wysoką jakość wszystkich naszych produktów potwierdzają certyfikaty (Certyfikat TUV „wyrób sprawdzony” oraz certyfikat CE) wydawane przez niezależne organizacje, ale jest to również weryfikowane opinią naszych klientów. Nasze ceny i warunki współpracy są konkurencyjne w stosunku do innych firm w Europie i na rynkach światowych.